![Batmobile](https://static.autoblog.nl/images/wp2007/Batmobile.jpg)
De Batmobile, zoals die te zien was in de film “Batman Forever” uit 1995 is deze week geveild. Jammer genoeg voor de koper mag hij niet in het openbaar rijden met zijn nieuwe aankoop. Ook moet hij aan nog veel meer regeltjes voldoen.
De wagen is verkocht voor $297.000 wat maar de helft is van de geschatte opbrengst. Dit komt misschien door het feit dat deze auto helemaal niet voor de film zelf gebruikt is maar alleen is ingezet voor de promotie. Hiervoor is hij de hele wereld over gevlogen voordat hij in 1999 verkocht werd. Warner Bros heeft $2.8 miljoen moeten uitgeven om de auto te maken, dus in zoverre is het een koopje. Wel moet de koper aan de volgende zeven regels voldoen.
1. De Batmobile mag alleen tentoongesteld worden bij de eigenaar thuis of op autoshows in publieke ruimtes. Hij mag niet tentoongesteld worden in commerciële instellingen zoals winkelcentra.
2. Hij mag niet rijden als hij tentoongesteld wordt, en moet daardoor tijdens shows onklaar gemaakt worden.
3. De Batmobile mag alleen rijden als dat nodig is voor onderhoud en hij mag nooit gereden worden als hij door anderen gezien kan worden.
4. Er mogen geen technische of cosmetische veranderingen aangebracht worden.
5. Hij mag niet verhuurd of uitgeleend worden aan derden.
6. De Batmobile mag nooit commercieel gebruikt worden voor advertenties of ander promotiemateriaal.
7. De auto mag niet verkocht, geleasd of vernietigd worden zonder toestemming van Warner Bros.
Het is duidelijk dat je wel een erg grote fan van Batman moet zijn als je zoveel moeite en geld over hebt voor deze creatie. (Via)
Goed gek als je zoiets wil kopen om er dan vervolgens niet mee te mogen rijden en weet ik niet wat nog allemaal.
maar dan heb je ook wat…
ga daar maar eens een tunnel mee in…
“De kosten die Warner Bros moest maken om deze auto te maken schijnen $2.8 te zijn”
Miljoen neem ik aan…
Wat een rotregeltjes zeg. Wat een gezeik. Wat een geld. Wat een maf ding. Wat een hardcore-Batman-fan!
hij kan gewoon niet rijden…
-edit: nutteloze bijdrage-
Dé onzin auto aller onzin auto’s dus.
Maar helaas niet de enige wagen waarmee na aankoop niet mee gereden zal/mag worden.
En wat als er niet aan de regels voldaan wordt?
Mag je uberhaupt er wel iets meedoen?
@LC
Ernaar kijken ;)
Ik vond de batmobile uit 1989 Batman-film (ook te zien in Batman Returns) veel mooier. In zo’n ding zou ik best wel willen rijden…in tegenstelling tot de hierboven genoemde batmobile uit Batman Forever. Ik zou zeggen, het is zo’n beetje jeugdsentiment.
zou die een hemi V8 hebben?
@ GeoBem007
Keiharde sancties ;)
@ Citrofiel
Klopt. Thanks!
Geef mij de 2008 Batmobile maar :) Dat is toch ’n Lamborghini Murcielago LP640?
Gelukkig mag je er mee door de wasstraat……
mag je der naar kijken?
Wat moet je drmee, dan? Domme eikel heeft dus 3 ton uitgegeven aan iets waar je niks mee mág.
Moet wel ’n hele grote Batman fan zijn.
@LC
Veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel revving ;)
-edit: bleef je toetsenbord hangen?-
Mijn dank aan Warner Bros om te zorgen dat dit afzichtelijke ding uit mijn ogen blijft!
@Dekster op zijn minst :)
@bozewolf
Zie het als een kunswerk, iemand betaalde hier $140 miljoen voor,er zijn dus gekkere mensen ;)
@RA999
Ja, maar daar mag je teminste naar believen op pissen of je vuur mee aansteken ;)
Tsja, als je echt bulkt van het geld en je bent Batman fan is het natuurlijk wel tof als je dat ding in je huiskamer hebt staan :).
Als ik zoveel geld had dat je je sigaren aansteekt met 100 euro briefjes zou ik ook niet wakker liggen van een tonnetje meer of minder voor zoiets wat je heel graag wilt.
en lol @ 140 mil. voor dat schilderij. Alhoewel kunst tegenwoordig echt een investering is/kan zijn. Ik betwijfel of die Batmobile over de jaren heen in waarde toeneemt.
lmao @ dekster.
@dekster
Das waar. Maar als je dat doet wordt je ook gestraft, maar dan door de kunst-fetisjisten i.p.v. door Warner Bros. En ik weet niet wat er nou enger is… ;)
Naja zeg, wat een gekkenwerk. Voor dat geld laat je toch je eigen bouwen…
t feit dattie dr echt afschuwelijk lelijk uitziet zou voor mij al een reden zijn om te verbieden er mee te rijden, maar dat geldt nmm voor meer auto’s die wel mogen rijden…..
Dat je er niet mee mag rijden zal vast veel te maken hebben met het ontbreken van verscheidene veiligheidsopties, de massa’s aan scherpe dingen aan de auto, het feit dat iedereen met z’n kop in de nek dat ding zit na te staren, etc. Onze held uit Gotham zal ook niet veel gehad hebben aan richtingsaanwijzers en dat soort jolijt.
Aangezien WB 2.3 uit de beurs moest trekken om het karretje te bouwen, zit er ook een echte straalmotor in? Weet iemand dit? KÁN het ding überhaupt rijden?
Nardo afhuren/kopen dan maar? :)
@ De Vlaeminck
dacht et ook net…
ik vind deze wel een mooiere batmobiel:
Voor die 140 mil. kan je beter de Warner Bros. opkopen en naar harten lust rijden in je BATMOBILE!!! :lol:
@ YK: Warner Bros zal echt wel meer kosten….. Een miljardje of 3 gok ik…..
als je toch 2.8 miljoen aan een auto wil spenderen waarom dan geen Bugatti Stretch bouwen mer twee W16 motors en dan heb je nog 800.000€ (in België dan) over om de BTW, een zwembal vol benzine en dergelijke…
En dan heb je nog altijd een auto waarmee je kan rijden zonder uitgelachen te worden…
En voor het geval je de auto wilt verkopen krijg je waarschijnlijk het dubbele van de oorspronkelijke prijs, aangezien het nog exclusiever is dan een Bugatti Veyron zelf…
je koopt het, maar dan krijg je regels mee?
nu de specs?
ziet er redeljik aerodynamisch uit maar als je een bocht te snel pakt dan heb je wel een probleem dat die gaat omkantelen ofwel moet de batmobile al redelijk zwaar zijn
@StormRAM, ok ok, dat weet ik ook wel. Ik bedoelde niet de hele freakin’ Warner Bros. als heel bedrij,f maar alleen de rechten om er er voor te zorgen dat je wél op straat mag met dat ding… *zucht* Moest ik dan écht uitleg geven? :?
Hij ziet er wel erg gestroomlijnd uit.
Hij zal zn geld wel waard blijven als hij ooit nog verkogt gaat worden.
Het is een mooie attraktie voor mensen die bij je thuiskomen.
geeft der nu geld aan zo’n ding uit, het is spuuglelijk en je mag er niks mee
je hebt gelijk Apache die auto is keihard!
een soort combi van een sedan en een racemonster echt praktisch dus
en ik zou als ik het geld zou hebben die te kopen met al die vleugels en shit eraan gelijk een straaljager kopen heb je tenminste iets eraan
die 1989 versie is tenminste wel hard als je die hebt kun je gelijk net als mister T ermee van die kutblagen op zon veldje mee plat rijden