BMW-fanboys die dit jaar zoet zijn geweest worden in Essen getrakteerd op wat nieuws van AC Schnitzer. De Bimmertuner heeft even naar de 650i gekeken, en besloten dat daar best nog wel wat aan te doen was.
En of ze er wat aan gedaan hebben! De 4,4 liter V8 bereikt nu waarden die maar vlak onder die van de aankomende M6 liggen: in plaats van de standaard 407 pk gorgelt het blok er nu 540 paarden (bij 5.800 toeren) uit. Het maximumkoppel werd opgetrokken tot een bandenvretende 750 Nm. Ter vergelijking: de F10 M5 (en waarschijnlijk ook de M6) tikt 560 pk en 700 Nm af.
Dankzij dit opgevijzelde vermogen doet de 6 Serie de 0-100 in 4,3 seconden, wat 0,1 seconde rapper is dan de eerdergenoemde M5. Een topsnelheid van 325 km/u moet je in staat stellen op de snelweg met het andere onbegrensde spul mee te kunnen komen (zolang het geen G-Power is). De remmerij is ook aangepast aan het nieuwe vermogen; remmen met 8 zuigers moeten de Beierse massa fatsoenlijk tot stilstand brengen. De rij-eigenschappen worden verder aangescherpt met behulp van een ACS-veringssetje.
In de wielkasten vinden we de bekende en kenmerkende wielen. Aan het assortiment is een setje gesmede BiColor jetsers toegevoegd, in het bovenmaatse 21 inch. Voor minder doen we het niet op een getuned exemplaar. Ondanks het formaat wegen de sloffen niet meer dan 11,5 kg (voor) en 11,9 kg (achter). In en onder de grille vinden we nog wat verchroomde spijltjes. Ziet er leuk uit, misschien is goud nog wat meer over de top.
Moet je nog meer weten? Ja, er is een filmpje, te zien op autojunk. En we hebben natuurlijk een gallery, slechts een scrollbeweging naar onderen van je verwijderd. Enjoy.
Zoo moooe velgen ! En is dit echt lichtgewicht? Kn wel kloppe mey deze maat! Wat wegen normale velge vn dit formaat!
Wit staat hem goed,!
@besaram: Echt afgrijselijke velgen, typische sjonniebak wielen…
@besaram: 21 inch is echt verdomd zwaar, ik moest gister 19 inch banden vervangen, werkelijk waar niet te tillen :lol: naja het is te doen, maar erg zwaar en je bent blij dat een auto maar 4 banden heeft..
Correctie: De meeste auto’s
http://www.autoblog.nl/archive/2011/07/01/zeswielige-covini-c6-te-zien-op-goodwood
http://www.autoblog.nl/archive/2010/08/10/wtf-nissan-patrol-met-zes-wielen
@sir_smokalot: excuses :lol: ”Dan ben je blij dat die des betreffende auto maar 4 wielen heeft” :D
@dennisr: Hoe zwaar velgen zijn lees je niet van hun grootte af..
@gerard1710: gelukkig heb ik dat ook nergens beweerd, maar elk logisch denkend mens kan bedenken dat 1 van 19 inch een stuk zwaarder is dan 1 van 14 inch.. niet ?
misschien waren de velgen die ik had wel speciaal, ze waren in elk geval lood zwaar, en daarmee beweer ik niet dat dat geld voor alle 19 inch velgen..
@dennisr: Nou, een 19” van TSW zou goed nog wel eens lichter kunnen zijn dan een 14” van Asanti, afhangend van het model natuurlijk… (bovendien zeg je dat 19” verdomd zwaar is, wat aangeeft dat je blijkbaar denkt dat gewicht de bepalende factor is voor het gewicht van een velg..)
Maar ik zal er nu over ophouden… ;)
@dennisr: Dan hoop ik voor je dat je nooit de velgen van deze moet vervangen: http://www.autoblog.nl/archive/2011/06/04/ghetto-pimpin-audi-q7-op-32-inch#post-43564
@mdemooistelettervanhetalfabet: hehe, banden natuurlijk.
Afschuwelijke wielen, hoe aso kun je een auto maken.
Topsnelheid wordt genoemd aan het einde van het filmpje vmax 325 km/h
Ot wel een dikke bak uitlaatjes klinken lekker!!!
Zal hem is bekijken wanneer ik met school naar essen ga volgende week :)
OMG die-moe-ik-heb-b0n!!!!!!11
Niks aan veranderen, zet maar op m’n denkbeeldige oprit..!
ik heb een schnitzel liever op mijn bord dan op mijn oprit…
@integralechubasco: Ik heb de pasta liever op mijn bord dan op mijn oprit.
zozo, en in hoeveel seconden kan je hiermee je rijbewijs lozen?
Zijn er zoete BMW fanboys dan? Lijkt me sterk ;)
@norge: kuch*Breezer*kuch, hè toch, komt zeker door het weer… ;)
10x liever een originele met een M-pakketje… Dat mag dan best een 640i zijn.
Ze hebben de kofferbak wel beter gemaakt ten opzichte van de vorige 6 serie, maar ik kan er nog steeds niet aan wennen.
Voorkant is nice, maar die spoiler.. Alsjeblieft niet. En die velgen zijn echt schrecklich.
Mooie auto, alleen niet in het wit en met die pauper velgen. De kleur waarmee @Wouter deze auto testte, was een mooie kleur op deze auto. Wit is het gewoon net niet.
hele mooie dikke auto…
Wat een pornobak.
Hebben hebben hebben!
Ik vond de vorige 6 echt lelijk. Maar deze is heerlijk!
Alleen liever met de bekende multispaaks velgen van de bmw M-etjes. Die vind ik toch wat mooier dan deze.
Misschien ook liever in zwart of rood. Maar dan zou ik em moeten zien… Wit is niet slecht!
Jummy jummy jummy!
Thanks, but no thanks!
En ik vond de vorige 6 juist mooi. Dit had wat nieuws (net zoals de CLS); iets bots, iets gemeens.
Deze 6 echter (net zoals de CLS), kan ook prima door een gepensioneerd iemand gereden worden.
En dan kan je er sjonnie velgen onder zetten en wat plastic erop plakken; het wordt er niet mooier op.
Het modificeren van de motor; prima! Zal vast niet goedkoop zijn.
Ik blijf me wel altijd afvragen: als zo’n ‘klein’ bedrijfje ineens je schreeuwend dure auto gaat verbouwen, en dan vooral het interieur, lever je dan niet ontzettend veel van je bouwkwaliteit in? Ervaringsdeskundigen in de buurt?
erg mooi getuned, die velgen zijn ook gaaf :D misschien ben ik stiekem wel fan van sjonnie.. ach.. ik ben van alle markten thuis, dit is ook van harte welkom!
Trouwens, als je dit al sjonnie vind, neem dan lekker deze:
@dennisr: die velgen staan prima onder me auto met winterbanden ;)
Das ook geen gewicht voor een setje sloffen! Dat trekt mn rechterarm nog! Erg netjes zeg, krijg steeds meer respect voor de 6ers.
AC Schnitzel weet ook elke auto in een bovengemiddelde drugsboot te transformeren..
Mmm; goed spul onderhuids, maar hoe bekend en kennelijk ‘mooi’ ACS ook is… Ik vind het sjonnievelgen en de voorkant heb ik diverse tuners ook beter zien doen (niet perse op een 650i maar toch)
Mooie prestatietuning! Me like :)
Wit staat deze auto perfect, mooie velgen mooie auto alles klopt hieraan.