![Audi Sport Quattro](https://static.autoblog.nl/images/wp2013/audi-sport-quattro-concept-iaa.jpg)
Dertig jaar geleden schitterde er een gelijknamig model op de IAA in Frankfurt, en dit jaar eert Audi deze legende met een model dat over een EV-functie beschikt. The times, they are a-changing.
Maar niet getreurd, want naast een 110 kW en 400 Nm sterke elektro-unit wordt deze conceptuele Audi voortbewogen door een 4.0 liter V8 TFSI met Cylinder On Demand. Hiermee krijgt de hoekig ontworpen Duitser een gecombineerd vermogen van 700 pk en 800 Nm aan koppel. Voldoende om de 1850 kg wegende Sport Quattro in 3,7 seconden naar de honderd te sleuren.
En inderdaad, deze bak is een voortborduursel op de Audi Quattro Concept van drie jaar geleden. Recycling, ook in de de wereld der conceptauto’s komt het voor. (zie ook de Nanuk).
We stuurden onze DSLR-guy naar Audi voor livepics, dit is het resultaat.
Prachtige auto !!!!
1850kg. Dan heb je die 700pk ook wel nodig. Ziet er wel goed uit.
@E34M5Touring: +1!
Op zich een mooie auto, maar ik zie de naam Sport Quattro liever op een auto die het origineel eer aan doet. 1850 Kilo is gewoon te veel.
Concept van 3 jaar geleden was toch net ff iets mooier.
Kistje lijkt me toch aardig productie rijp………
Mooi hoor!
Ziet er niet verkeerd uit!
Wat is een DSLR guy? :$
@lamborgfan: een guy met een DSLR?:P, Digitale Single Lens Reflex-camera, of gewoon spiegel reflex camera.
@b00m3rang: eeeuh.. Juist! Haha
@lamborgfan: DSLR= digital single-lens reflex. Een digitaal spiegel-reflex-fototoestel.
@Freude_am_Fahren: Haha dank u!
De vorige concept zag er een stuk strakker uit. Dit ziet er wat te speels/kinderlijk uit vanaf de achterkant. Het stoere is er een beetje af.
een paar jaar terug begreep ik niet waarom Audi de Quattro niet in productie nam, hopen dat ze dat nu wél down. Wat een beest zeg
Precies een opgeblazen RS3 3deurs, sorry maar de eerste concept was veeeeeeeel mooier
Doe mij die witte van 3 jaar geleden maar. Veeeeeeeeel mooier.